Do tipovačky sa zapojilo tritisíc tipérov. Hlavnú cenu vyhral Jaroslav Bača

„Asi tri kolá pred koncom som si všimol, že som na druhom mieste. Zacítil som šancu, ale ešte som nad výhrou veľmi nerozmýšľal, tipoval som bez prípravy či hlbšej analýzy naďalej. Až pred posledným kolom prišli nervy, trošku stres. Uvažoval som, či zápasy nepoistiť, no ostatní tipéri mohli riskovaním získať viac bodov. Nakoniec sa to podarilo, z čoho sa veľmi teším,“ opísal víťazný finiš v online tipovačke Jaroslav Bača.

Chlapík z Vaďoviec, bývalý futbalista a dnes fanúšik Liverpoolu nazbieral v 11 kolách online tipovačky na platforme www.mytipujeme.sk spolu 116 bodov a vyhral hlavnú cenu – zájazd na Ligu majstrov pre dve osoby v hodnote 1200 eur od CK FutbalTour a dres Mareka Hamšíka.

Zapojilo sa takmer 3-tisíc tipérov

Poďme však po poriadku. Do jarnej sezóny tipovačky profesionálneho i dedinského futbalu sa zapojilo v celoslovenskej a viacerých regionálnych tipovačiek takmer 3-tisíc tipérov.

Len 1519 tipovalo celoslovenský tiket, a v tejto početnej konkurencii vystúpil na pomyselný trón Jaroslav Bača. Chlapík, ktorý tridsať rokov hrával futbal.

„Od piatich som ako chlapec vyrastal v Myjave, za dospelých som hral regionálne súťaže. Veľký futbal sledujeme v telke, s mladším synom fandíme Liverpoolu, pozeráme aj ostatné európske súťaže či Ligu majstrov,“ vysvetlil víťaz tipovačky.

Výherný poukaz na Ligu majstrov pre dve osoby v hodnote 1200 eur od CK FutbalTour si prevzal v sprievode mladšieho syna od marketing manažéra CK FutbalTour Tomáša Jacečka.

„Prvou voľbou sú samozrejme The Reds, tí však nepostúpili do Ligy majstrov. Druhá voľba je AC Miláno. Tak či tak sa tešíme, na futbal pôjdem s mladším synom, atmosféru európskeho futbalu ešte nezažil, a tak to bude pre neho veľký zážitok,“ doplnil Bača.

Atmosféra, ktorú nejde opísať, treba ju zažiť

Tomáš Jacečko na stretnutí potvrdil, že CK FutbalTour, najväčšia cestovka so športovým zameraním, ktorá už 15 rokov plní sny Slovákov, rada podporuje podobné projekty, ktoré spájajú futbal a komunity, ktoré fandia najpopulárnejšej hre na svete.

„Výhercovi gratulujem. Samozrejme, neušlo mi, že spolu so synom sú fanúšikovia Liverpoolu, ktorý v nasledujúcej sezóne nebude hrať Ligu majstrov. Majú odo mňa slovo, že zvážime aj možnosť výberu tejto destinácie a prípadne zápasu Európskej ligy či Premier League tak, aby videli naživo zverencov Jürgena Kloppa,“ povedal počas odovzdávania cien v Trenčíne Tomáš Jacečko.

Doplnil, že výhercovia, ale i všetci klienti, ktorí s nimi roky cestujú a vidia TOP európskych hráčov na vlastné oči, rozhodne neoľutujú účasť na akomkoľvek zápase takéhoto rangu.

„Je to skutočne iný typ dovolenky. Kto to zažil, vie o čom hovorím. Človek príde do mesta, najskôr si popozerá pamiatky, neskôr, pár hodín pred zápasom, už nasáva atmosféru v uliciach. Ľudia so šálmi, pivko pred štadiónom, spev fanúšikov ešte krčmách pred zápasom a následne neopísateľná atmosféra a skandovanie fanúšikov na najkrajších futbalových štadiónoch, to nejde opísať a navnímať z televízie. To musí človek zažiť,“ vysvetlil Jacečko.

Druhý vyhral wellness pobyt a šál United

Naprázdno neodišli ani ďalší tipéri. V Trenčíne, kde MY regionálne noviny, organizátor tipovačky pozval dvoch najlepších tipérov, si cenu prevzal aj vicemajster – Ján Tuka.

Z rúk Radoslava Blažeka, divízneho šéfredaktora siete regionálnych novín MY si prevzal poukaz na pobyt v Kaštieli Gbeľany (v hodnote 440 eur) a šál Manchesteru United, ktorý mu venoval Tomáš Jacečko.

„Do tipovačky som sa zapojil druhýkrát. Hoci na jeseň to vôbec nevyšlo, teraz som cítil, že mám šancu na prvé tri miesta. Cena za víťazstvo by rozhodne bodla viac, ale aj druhé miesto je super – pobyt možno venujem rodičom,“ povedal Tuka, ktorý je aktívnym hráčom futbalového klubu v Novom Meste nad Váhom.

Postupne odovzdávame aj ďalšie ceny celoslovenskej a regionálnych tipovačiek. A už sa tešíme na jesennú časť online tipovačky. Dotipovania, priatelia.